برگزاری دوره آموزشی اخلاق و عرفان در اندیشه های حضرت امام (ره) با حضور دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی در سالن کنفرانس واحد رشت

۰۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰ کد : ۲۸۳۴ اخبار تصویری روابط عمومی اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۵۷۶
برگزاری دوره آموزشی اخلاق و عرفان در اندیشه های حضرت امام (ره) با حضور دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی در سالن کنفرانس واحد رشت

 

 
نشست آموزشی : « اخلاق و عرفان در اندیشه های حضرت امام (ره) » در واحد رشت برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه ازاد اسلامی استان گیلان، در راستای ترویج اندیشه های سیاسی الهی تابناک حضرت امام خمینی (ره) کارگاه آموزشی« اخلاق و عرفان در اندیشه های حضرت امام (ره) » با حضور جمع کثیری از اساتید دروس معارف اسلامی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.
در این جلسه دکتر شهاب شریعتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن تسلیت شهادت جمعی از آتش نشانان در ساختمان پلاسکو تهران گفت: برگزاری این دوره ها می تواند در ارتقای کیفیت آموزشی دروس  بسیار موثر باشد.  
وی با اشاره به ضرورت آشنایی نسل جوان با نهضت و مبانی اندیشه امام راحل(ره) بیان داشت:  دنیا امروز تشنه اندیشه و تفکر حضرت امام (ره) است که در این تفکرو نهضت که نشان دهنده یک نهضت تاریخی و حیات‌بخش در قرن حاضر است، اسلام ناب و مبانی ارزشی، بسیار مشهود است.
همچنین بتول مهرگان مدیر گروه آموزشی معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت  و مسئول برگزاری این دوره ضمن خوش آمد گویی به حاضرین در جلسه گزارش مبسوطی از مجموعه فعالیت های گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ارائه کرد.
 در ادامه علی اکبر حامدی نماینده مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی با برشمردن مجموعه فعالیت های این مرکز اظهار کرد: مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی به عنوان متولی مباحث مرتبط با حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد جهت ارتقای سطح دانش و بینش اساتید در خصوص موضوعات مرتبط ، ۲۰۰ ساعت دوره آموزشی در سه فاز مهارتی، دانش افزایی و شناخت اندیشه های حضرت امام (ره) در کل کشور برگزار می گردد که اساتید می توانند از طریق سایت مرکز و کانال اساتید درس وصیت نامه به فایل صوتی و متن دوره های آموزشی دسترسی داشته و بهره برداری کنند.
وی افزود: پس از طی این دوره ها اساتید علاوه بر ارتقاء از نظر علمی و توان تدریس، از امتیاز دوره نیز جهت تمدید مجوز تدریس بهره مند خواهند شد.
دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی نیز به عنوان مدرس در این نشست طی سخنانی به مبانی و اصول اندیشه شناسی امام خمینی(ره) پرداخت. این مدرس دانشگاه، شناخت شهودی و تولید ، وحدت شناسی وجود ، ولایت و پلورالیزم عرفانی ، زبانشناسی هستی و آنتولژیک را از مهمترین مبانی اندیشه امام (ره) برشمرد.
لازم به ذکر است در این دوره تعداد ۸۰ نفر از اساتید دروس معارف از واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت  شرکت داشته که در پایان اساتید حاضر در جلسه پرسش هایی را در زمینه های اندیشه و اخلاق و چگونگی نشر معارف امام و انقلاب مطرح که توسط مدرس این دوره به آنان پاسخ داده شد.