مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان. ۱۲ تا ۱۷ مهرماه ۱۳۹۵. ساعت ۱۰ لغایت ۲۰ در نمایشگاه بین المللی رشت. فرش گیلان

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶ کد : ۲۴۰۱ اخبار تصویری روابط عمومی اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۱۱۳۹
مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان. ۱۲ تا ۱۷ مهرماه ۱۳۹۵. ساعت ۱۰ لغایت ۲۰ در نمایشگاه بین المللی رشت. فرش گیلان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت در برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان ، از تاریخ ۱۲ مهرماه سال جاری به مدت یک هفته کتب چاپ شده توسط انتشارات واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان را به نمایش گذاشت .
 
در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ، دکتر علیرضا امیرتیموری ، دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان ، با تشکر از دست اندرکاران برگزاری دوازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان ، گفت : این نمایشگاه به دلیل توجه ویژه به فرهنگ کتابخوانی در استان گیلان از استقبال خوبی برخوردار بود .
وی ادامه داد: دنیای عظیم وشگفت انگیز کتاب وکتابخوانی مختص گروه سنی خاصی نیست وتک تک افراد باید باکتاب زندگی کنندو مطالعه وکتابخوانی باید به عنوان یک نیاز واحساس دائمی روزانه درمیان عموم اقشار جامعه ترویج ومطرح گردد تاافراد جامعه را  به مطالعه  ترغیب کند
 
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب گیلان فرصتی برای آشنایی مردم با کتاب وناشران فعال است، اظهارکرد: با برپایی نمایشگاه کتاب باعث خواهد شد که دانشجویان و دانش پژوهان به راحتی کتاب های مورد نظرخود را تهیه کنند که با توجه به تنوع ناشران و دسترسی آسان به کتاب مورد علاقه و فراوانی کتب موجود درنمایشگاه کتاب  می تواند تا حدی اشتیاق کتاب خواندن را در مخاطبان ایجاد کند.
دکتر امیرتیموری کتاب را مظهر فکر، علم و اندیشه دانست و اذعان داشت :  ماندگاری علم از طریق کتاب امکان پذیر است و امروز آنچه مکتوب شود برای نسل آینده باقی می ماند .گیلان استان عالم پرور و مهد خردمندان است و بزرگانی که در این استان رشد کرده اند منشاء خیر و برکت برای جهانیان و بشریت هستند .
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان همچنین اظهار داشت : در طول مدت برگزاری این نمایشگاه ، انتشارات واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با بیش از ۱۰۴ عنوان کتاب از کتب جدید چاپ شده واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان در زمینه های پزشکی، علوم انسانی، کشاورزی ، علوم پایه و فنی و مهندسی  توانست مخاطبین زیادی را به خود جلب نماید .
دکتر علیرضا امیرتیموری با توجه به استقبال دانشجویان از این نمایشگاه گفت : در مدتی که نمایشگاه برگزار شد، دانشجویان و اعضای هیأت علمی واحد های دانشگاهی استان گیلان توانستند از این نمایشگاه بهره مند شوند. ۴۱۰ ناشر  و نمایندگی استانی و کشوری در این نمایشگاه شرکت کرده که دوستداران و علاقه مندان کتاب ‌توانستند کتب خود را با تخفیف ۲۰ درصدی از این نمایشگاه خریداری کنند.
 
نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان با حضور ۴۱۰ ناشر از سراسر کشور در ۲۰۰ غرفه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان گیلان از دوازدهم تا هفدهم مهرماه سال جاری برگزار شد.


( ۴ )