امروز ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با قوای سه گانه در بهترین شرایط در مقایسه با سه دهه گذشته است

۲۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۳ کد : ۱۲۹۰ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۲۲
امروز ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با قوای سه گانه در بهترین شرایط در مقایسه با سه دهه گذشته است

مدیر کل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی:

امروز ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با قوای سه گانه در بهترین شرایط در مقایسه با سه دهه گذشته است
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، اولین شورای راهبرد حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور مدیر کل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و رؤسای ادارات حقوقی واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان، در سالن جلسات ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد.
در این جلسه دکتر علیرضا مصدق، مدیر کل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، ضمن گرامیداشت ایام، با برشمردن دیدگاهها و سیاست های کلی دانشگاه آزاد اسلامی در امور حقوقی این دانشگاه، بیان داشت: از سیاست ها و دیدگاههای ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی، چابک سازی ساختار سازمانی دانشگاه و تمرکز زدایی و اتخاذ تصمیم قطعی و دقیق در محل و ایجاد کانون های تصمیم گیر، حداقل در سطح استان ها بوده و از تراکم و تمرکز امور در سازمان مرکزی گلایه مند بوده و تبیین این مهم بر عهده تمام  اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
وی، تفویض اختیار به استانها را از اهداف تشکیل شورا های راهبردی حقوقی دانست و اذعان داشت: در اجرای سیاست تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استانها برای حل و فصل مسائل حقوقی و دعاوی با استفاده از ظرفیت های بالقوه هر استان که شامل اعضای هیأت علمی با تخصص مرتبط و مدیران حقوقی سطح استان و مسئولان قضایی استان ها، شورای راهبردی حقوقی استانها تشکیل شد.
دکتر مصدق، افزود: با توجه به دستور ریاست دانشگاه آزاد اسلامی جهت فعال تر شدن این شورا و حل و فصل تمامی امور با فوریت در محل و تلاش برای تحقق شورایی کاربردی و اجرایی و غیر تشریفاتی در دستور کار دفتر حقوقی قرار گرفت و ضمن برنامه ریزی جهت بازدید از واحد های دانشگاهی استان گیلان، با توجه به وجود ظرفیت های علمی و اجرایی در این استان است که در تمامی ابعاد مثال زدنی است.
 
 
مدیر کل دفتر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین اظهار کرد: استان گیلان با تلاش مدیران کاردان ، از با ثبات ترین واحد های دانشگاهی به لحاظ حقوقی و اداری به شمار می رود و عملکرد همکاران ما در ادارات حقوقی واحد ها نیز قابل قبول است که با تشکیل شورای راهبردی حقوقی استان ، ارتقاء نیز خواهد داشت.
این مقام مسئول، با تأکید بر مطلوب بودن وضعیت حقوقی در دانشگاههای آزاد اسلامی، تصریح کرد: امروز ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با قوای سه گانه در بهترین شرایط در مقایسه با سه دهه گذشته است. در حال حاضر وضعیت امور حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور به طور عام و در استان گیلان به طور خاص بسیار مطلوب است و این موضوع  حاصل درایت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران دلسوز دانشگاه در سراسر کشور است البته این شرایط در تمامی حوزه های علمی، آموزشی، اداری و مالی، پژوهشی و عمرانی  نیز وجود دارد و امیدوارم همچنین تداوم داشته یابد.
دکتر مصدق، با اشاره به مصوبات شورای راهبردی حقوقی استان گیلان، اظهار داشت: در این جلسه، بررسی وضعیت هرم هیأت علمی واحد های دانشگاهی استان گیلان و همکاران هیأت علمی نیمه وقت این دانشگاهها از دیگر  موضوعاتی بود که در هیأت پنج نفره این شورا مورد بررسی قرار گرفت .