در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شد تقدیر و تشکر نمایندگان از اقدامات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم

۱۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۲۷۶ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۱۷
در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شد تقدیر و تشکر نمایندگان از اقدامات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم
عصر امروز در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اعضای این کمیسیون بعد از شنیدن گزارش عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم در بخش فرهنگی از فعالیت های انجام شده در این دو نهاد تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراهی چند تن از معاونان خود در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

این جلسه بنا به دعوت دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دکتر فرهادی وزیر علوم و دکتر میرزاده رئیس دانشگاه ازاد اسلامی برای طرح برنامه ها سیاست ها و فعالیت های انجام شده در حوزه فرهنگ و شنیدن نقطه نظر و دغدغه های نمایندگان و به ویژه اعضای این کمیسیون برگزار شد.

 

حجت الاسلام علی عسکری در توضیح مباحث مطرح شده در این جلسه و موضوعات مطرح شده در آن گفت: در این جلسه دکتر فرهادی وزیر علوم و معاون فرهنگی ایشان ابتدا برنامه ها و طرح های فرهنگی وزارت علوم را بیان کردند و مشکلات، معضلات موجود را برای نمایندگان توضیح دادند که بعد از اتمام توضیحات وزیر علوم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گزاشی از فعالیت های انجام شده فرهنگی در مدت دو سال گذشته برای اعضای حاضر در جلسه ازائه داند.

وی تاکید کرد: دکتر میرزاده در این جلسه اجرای طرح های فرهنگی ماندگار در سراسر کشور از سوی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کردند که تا به امروز بیش از 80 طرح فرهنگی ماندگار به مرحله اجرا رسیده است این توضیحات همزمان بود با توزیع کتابچه مساجد دانشگاه در میان حاضرین جلسه، کتابی که تصاویر مساجد ساخته شده در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را به تصویر کشیده است.

 

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تاکید رئیس دانشگاه ازاد اسلامی در زمینه دغدغه های رهبر معظم انقلاب در رابطه با مسائل فرهنگی خبر داد و گفت: در ادامه این جلسه دکتر میرزاده با تاکید بر سند اسلامی کردن دانشگاه ها و منویات رهبر معظم انقلاب بر تاکید دانشگاه آزاد اسلامی بر فعالیت های فرهنگی ماندگار و تاثیر گذار اشاره کردند.

وی در توضیح واکنش اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: بعد از پایان سخنان دکتر میرزاده نمایندگان حاضر در جلسه از فعالیت های انجام شده در بخش فرهنگی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم تقدیر و تشکر کردند. دکتر حداد عادل نیز به عنوان یکی از شخصیت های فرهنگی عضو این کمیسیون بر تلاش دشمنان بر ضربه زدن به نظام و کشور در بخش فرهنگی و اجتماعی تاکید کردند و داشتن دغدغه مشترک در این زمینه در میان تمامی مسئولان و مدیران و نمایندگان را امید بخش و رهگشا خواندند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز در جمع بندی این نشست با تشکر و قدردانی از زحمات دکتر میرزاده و دکتر فرهادی و حوصله و وقتی که برای شنیدن سخنان و دغدغه های نمایندگان به خرج دادند بخشی از تجربیات خود از دوران وزارت را برای حاضرین بازگو کرد.

وی با بیان اینکه رئیس کمیسیون آموزش مجلس دکتر میرزاده و دکتر فرهادی را فرزندان انقلاب معرفی کرد و گفت: دکتر زاهدی تاکید کرد که اقدامات خوبی در بخش فرهنگ در وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است و جهت گیری ها و برنامه های این دو نهاد قابل تقدیر است.

حجت الاسلام علی عسکری تصریح کرد: موضوع تشکل های دانشجویی و نشریات دانشجویی دو موضوع دیگری بود که رئیس کمیسیون آموزش بر آن تاکید کرد و خواستار نظارت جدی تر مسئولان در این زمینه در وزارت علوم و دانشگاه ازاد اسلامی شد و همچنین پیشنهاد داد ظرف یک ماه این دو نهاد گزارش کتبی خود را در زمینه فرهنگی، اقدامات انجام شده، معضلات و مشکلات موجود و احیانا خطاهای انجام شده از سوی برخی را به این کمیسیون ارسال کنند.