به مناسبت گرامیداشت مقام معلم: از استادان منتخب دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تقدیر شد

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۳:۴۷ کد : ۱۲۳۹ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۲۶۱
به مناسبت گرامیداشت مقام معلم: از استادان منتخب دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تقدیر شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از استادان منتخب دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، با حضور معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی کشور، دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و جمع کثیری از استادان، کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی، در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت نیز در جلسه مذکور با تبریک فرا ‌رسیدن روز معلم و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، از افتتاح نخستین آزمایشگاه همکار استاندارد توسط دانشگاه آزاد اسلامی در گیلان خبر داد و گفت: این پروژه تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیک داشته و تا یکماه و نیم دیگر افتتاح می‌شود.
دکترعلیرضا امیرتیموری تصریح کرد: وجود چنین آزمایشگاه استانداردی برای گیلان یک نیاز و امتیاز محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت حدود 230 نفر عضو هیئت علمی تمام وقت و ۱۶ هزار دانشجو دارد، خاطرنشان کرد: ۵۴ درصد این تعداد از دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در گذشته قاعده هرم دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی را دانشجویان کارشناسی تشکیل می‌دادند و امروز بر حسب نیاز جامعه به سمت رشد تحصیلات تکمیلی کشیده شده است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به وجود حدود ۳۲۰ پرسنل در واحد رشت اشاره کرد و افزود: در مدت تصدی بنده در دانشگاه آزاد تمام بودجه پژوهشی سال ۹۳ دانشگاه به صورت هدفمند هزینه شده است.


دکترامیرتیموری به تأسیس مرکز رشد با همکاری پارک علم و فناوری استان گیلان خبر داد و یادآور شد: مجوزهای لازم برای تاسیس این مرکز رشد تا ۶ ماه آینده اخذ می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، اظهار کرد: تاکنون در این راستا یک مرکز تست سلامت توسط همکاران تربیت بدنی و یک آزمایشگاه تخصصی چای به منظور استخراج کافئین از چای در این واحد پیش بینی و در حال راه‌اندازی است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،  با اشاره به نام‌گذاری سال همدلی و همزبانی یادآور شد :ضرورت شعار امسال در دانشگاه نیز همدلی و همزبانی مسئولین دانشگاه و همکاران هیأت علمی و غیر هیأت علمی است که با عزمی جزم در جهت تحقق اهداف کلان سازمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.

 

لازم به ذکر است در مراسم مذکور که به مناسبت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته معلم برگزار شد، از ۱۲ نفر از استادان منتخب دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تجلیل شدند.