دومین جلسه هم اندیشی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۷:۴۹ کد : ۱۲۲۰ اخبار روابط عمومی
تعداد بازدید:۳۲۷
دومین جلسه هم اندیشی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، دومین جلسه هم اندیشی استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، با حضور اعضای انجمن جغرافیا و برنامه ریزی روستایی ایران و با حضور جمع کثیری از استادان و دانشجویان رشته جغرافیای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این جلسه ابتدا دکتر تیمور آمار، رئیس دانشکده علوم انسانی واحد رشت، ضمن خیر مقدم به حاضرین، مطالب مبسوطی را در خصوص این جلسه هم اندیشی ارائه داد.

اولین سخنران این جلسه ، دکتر محمد رضا رضوانی، استاد دانشگاه تهران با توجه عنوان سخنرانی خود « گردشگری روستایی در برنامه ششم توسعه کشور»، گفت: گردشگری مجموعه ای از فعالیت ها و خدمات و تسهیلات تفریحی شامل حمل و نقل، مراکز اقامتیو سایر خدمات پذیرایی است که به خارج از محل سکونت خود مسافرت می کنند تجربه سفر را فراهم می آورند.

وی در تعریف گردشگری روستایی، بیان داشت: گردشگری روستایی نوعی گردشگری معرف زندگی، فرهنگ، هنر، میراث مناطق روستایی است و جامعه محلی را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی بهره مند می سازد ضمن اینکه ارتباط بین گردشگران و جامعه محلی را برای غنی سازی تجربه گردشگری ، فراهم می آورد.

دکتر نصرالله مولایی، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت به عنوان دومین سخنران نیز مطالب خود را پیرامون عنوان« الگوی پیشنهادی توسعه گردشگری روستایی در برنامه ششم توسعه کشور» ارائه داد و گفت: با گسترش روز افزون مهاجرتهای روستایی ، کاهش درآمد خانوار های روستایی و افول کشاورزی، نیاز روز افزون به فعالیت های جایگزین و در عین حال مکمل کشاورزی در نواحی روستایی احساس می شود تا در راستای توسعه پایدار روستایی، امکان بهره مندی روستائیان از معیشت پایدار که بهبود کیفیت زندگی و رضایتمندی روستائیان را دارد فراهم شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لازم به ذکر است این نشست به همت گروه جغرافیای دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد که مورد توجه جمع کثیری از استادان و دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی این رشته قرار گرفت.